poziom

13 maja 2017

Ciągle nie daje mi spokoju bardzo wysoki poziom wód na mojej działce - to największy problem mojej działki wiosną i zimą mam tam małe bagienko  No ja o czyms takim mniej wiecej pisalem. Do kosztu studni musisz jescze dodac pare rzeczy:

- uszczelki na rure studzienna i wodociagowaja u siebie dowiercilem się do głębokości 15m własnej roboty świdrem ale od początku

na głębokość ok. 8 metrów wierciłem świdrem średnicy ok 60mm jak zaczęło się obsypywać wsunełem 8 metrów rury 50mm dokładnie takiej jak do odkurzacza centralnego czyli sklejaną co jakiś odcinek.

Po wsunięciu rury póżniej to wiercenie już drugim świdrem takiej średnicy żeby wszedł w srodek rury.Po każdym 15cm wykopu wciskałem rurę głębiej i głębiej aż do głeb. 15 m.

Tak robił sąsiad i na początku sceptycznie podchodziłem o tego jak z rury 50mm mogę pobierać wodę przecież jej zabraknie , jednak nic mylnego wody od groma.

oczywiście wczśsniej czyszczenie i wyciąganie brudnej wody z piaskiem czasem tak gęstej ze pompa siadała ale teraz woda czyściutka.

7,5 metra wydaje mi się mało jak na studnie wierconą.

- wywiercenie otworów, otwornice na takie duże średnice srednice sa jakies idiotycznie drogie

- kruszywo. Jesli woda jest wysoko, to taka studzienka moze byc do gory wypychana. Trzeba by tu sprwadzic zalecenia producenta, jakkolwiek na pewno, trzeba studnie obsypac i zagescic odpowiednio. Ja mam podobna studzienke, ma 3 lub 4 wystajace ozebrowania szerkosci ok10cm, i wedlug producenta zabezpieczac przed wyplyunieciem jej nie trzeba jesli sie odpowiednio grunt dookola zagesci. Zasypalem to piachem jakis 1m dookola i zagescilem mechanicznie, i poki co nic nie wyplynelo, a woda okresami tez byla pewnie na 0.5m.

Jak pisalem, jest suchutko w srodku. Ani kropli wody. Dodatkowo w studzience umiescilem maly hydrofor i zawory do nawodnienia ogrodka.

podliczyłem że studnia z kręgów bedzie mnie kosztować : 2x krąg 1000/500 - 145 zł = 300 , 1krąg 1000/250 - 115 zł pokrywa 110 zł , właz żeliwny - 250 zł do tego transport za który liczą sobie u mnie ok 250 zł do tego uszczelki i mazidło daje to ok - 1000zł !więc może taniej i pewniej będzie kupić taką studzienkę do pompy głębinowej :

Kategoria: Bez kategorii