sprzęt

13 maja 2017

Przyznam się, że czekam na wszelkie info co do użytkowania i jak spisze się gree podczas niższych temperatur.

Tak sobie myślę, że byłby to super sprzęt do ogrzewania dobrze ocieplonego domku szkieletowego takiego na zgłoszenie, max 35m2 parter i drugie tyle poddasze. Tylko jak rozwiązać grzanie poddasza? Instalować drugą gree?”Mój” instalator montował już Gree U Crown na dwóch jednostkach wewnętrznych (tak przynajmniej twierdził).No cóż, tak czytając ten dyskurs, to wydaje mi się, że “papier wszystko przyjmie” i nic nie zastąpi praktyki.

Gree U Crown na etykiecie podaje SCOP, wskazałem go w pierwszym poście.

Nie znam wydajności przy niższych temp., nie znalazłem takich danych.

A skoro o doświadczeniu, to poranne spisanie licznika wskazało zużycie 17,5 kWh (było 89,8 jest 107,3 kWh).

Jest to zużycie - przypominam - od piątku od 22.00 do poniedziałku do 06.00.

Jak łatwo policzyć przez 56 godzin chińczyk zjadał 0,31 kW na godzinę.

Płyną z tego IMO dwa wnioski:

1. caluśki weekend to koszt ok. 5,5 zł. (56 godzin)

2. w październiku, patrząc ile jest weekendów i dni roboczych klimatyzacja do domu , przy założeniu że temp. zewn. będą zbliżone (ma być chłodniej, ale i cieplej wg prognoz), całkowity koszt pracy urządzenia to 110 zł. (przy założeniu, że klima działa ciągle, cena taniego prądu ok. 0,31 zł., cena drogiego 0,68 zł.)

Ten koszt studzi moje zapędy racjonalizatorskie. Nie wiem czy warto bawić się w timer i pogonić chińczyka w okienku dziennym, czy zostawić tak jak jest. Przynajmniej w obecnych temperaturach.

Można dać jedną na dół, drugą na górę. Właśnie zapomniałem o tym napisać. Czy jest serio możliwość podpięcia dwóch jednostek zewnętrznych? To byłoby idealne rozwiązanie w takim przypadku.LG Multi MU3M19 + jednostki wew. Standard, Deluxe i Artcool

Gree GWHD24NK3KO + jednostki wew. Viola Perfeci i U-Crown

Mitsubishi MXZ + wszystkie jednostki wewnętrzne

Itd…Mnie najbardziej interesują takie, które dobrze i tanio grzeją do jak najniższych temp. na zewnątrz. Mieszkam tam gdzie białe niedźwiedzie ganiają się z żubrami.

Do wyboru, do koloru, różne moce, różne funkcje, różne ceny.

Może wypowie się któryś z instalatorów montujących te urządzenia? A ja, jeśli można chciałbym wiedzieć jakie modele (również innych firm) o podobnych lub identycznych parametrach grzewczych można podpiąć kilka jednostek wewnętrznych do jednej zewnętrznej.

Na parterze jedno pomieszczenie ok. 35m2, na poddaszu dwa pokoje po około 17m2 każdy.

Trzeba zadbać o odpływ skroplin, przy chłodzeniu jednostki wewnętrzne wypuszczają sporo kondensatu.

A i jeszcze jedno spostrzeżenie: jednostka zewnętrzna nie jest głośna. Praktycznie z kilku metrów jej nie słychać, a w domu wcale.

Przynajmniej przy obecnych temp., zobaczymy jak pojawią sie minusy.Nie ma sensu dopłacać do pracy klimatyzatora w skrajnych temperaturach (przewymiarowanie mocy), które występują sporadycznie.

Każda z powyższych jednostek do -25 st będzie pracować prawidłowo.

Poniżej tych temperatur lepiej zabezpieczyć się kablem grzewczym. Tu nie chodzi o przewymiarowanie mocy tylko dostosowanie jednostki (chłodnicze i automatyki) do pracy na grzaniu w tak niskich temp. i do tego grzania ekonomicznego.

Co to znaczy prawidłowa praca? Że można sobie włączyć?

Czy którykolwiek z wymienionych producentów podaje tabele mocy do -25 stopni?

I co znaczy tanio i dobrze - tanio kupić i dobrze grzać? Czy tanio kupić i tanio grzać? Czy tanio grzać i dobrze kupić?

” z garażem” ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by  - 4,7kW +1kW cwu.

Kategoria: Bez kategorii